Стратегія розвитку громади

РІШЕННЯМ 16 СЕСІЇ 8 СКЛИКАННЯ  КРУТІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ВІД 10 ЛЮТОГО 2022 РОКУ № 07-16/VIII БУЛО ЗАТВЕРДЖЕНО СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ КРУТІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА

2022-2028 РОКИ

I. ЗВЕРНЕННЯ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ ДО ГРОМАДИ

ШАНОВНІ ЖИТЕЛІ КРУТІВСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ!

Крутівська територіальна громада була створена 12 червня 2020 року у складі 14 населених пунктів (Ніжинського та Борзнянського районів) із адміністративним центром у с. Крути. Процес об’єднання громади не був простим, він супроводжувався різноманітними об’єктивними труднощами та штучними перешкодами.

Об’єднавши території, громада успадкувала різні проблеми та труднощі, які ми повсякденно намагаємось подолати, і деякі позитивні зрушення в цьому напрямку є. Сьогодні ми маємо не просто жити із дня в день, вирішуючи поточні проблеми, але й мати чіткий план розвитку і рухатися за ним.

Постала нагальна потреба сформулювати бачення розвитку громади у середньостроковій перспективі в усіх сферах життєдіяльності. Тому було прийнято рішення розробити Стратегію розвитку Крутівської територіальної громади до 2028 р., в якій визначити ключові стратегічні напрямки подальшого розвитку нашої громади та яка сприятиме ціленаправленому та системному покращенню життя громадян.

Формулювання бажаного для громади стратегічного «бачення» майбутнього – амбітної, високої мети, є головною ланкою стратегічного плану, оскільки їй підпорядковуються всі інші його складові плану, цілеспрямована діяльність із його втілення. Образ майбутнього, що пов’язаний з питанням: «Що ми хочемо досягти?» – має надихати кожного мешканця на активну, творчу діяльність.

Ми живемо в час, коли саме розвиток громад стає основою розвитку країни і благополуччя громадян. Час диктує нові критерії успішності громади. На перший план виходять не просто розміри громади і її географічне розташування, а такі критерії, як комфорт, безпека, ринок праці, культурне середовище, умови ведення бізнесу. Громада – це будівлі, дороги, підприємства. Але перш за все, громада – це люди. Тому центральний фокус Стратегії розвитку Крутівської територіальної громади – людина, кожен із нас. І створення кращих умов для життя, навчання, роботи кожного громадянина. І одночасно – створення яскравого, привабливого, упізнаваного образу нової громади. Ми чітко розуміємо, що стратегія розвитку громади не може бути виключно стратегією влади – цього недостатньо, щоб документ перетворився в результат. Стратегія розвитку громади в інтересах людей. Пріоритети розвитку громади сформовані з відповідей жителів громади на питання про накопичені проблеми населених пунктів і про їх майбутнє.

Очікуваними результатами втілення Стратегії повинні стати:

• підвищення бізнесової та туристичної привабливості громади через поширення бренду громади серед інвесторів та туристів;
  • підвищення рівня комфортності життєвого середовища населених пунктів громади та якості надання послуг;
  • підвищення соціально-економічного розвитку.

Лише сформувавши спільне бачення майбутнього громади, долучивши переважну кількість мешканців громади до його реалізації ми зможемо досягти бажаних результатів. Сподіваюсь, що у кожного буде віра у потужну й самодостатню громаду, яка згодом знайде себе на соціально-економічній та культурній платформі не лише загальнодержавного, а й міжнародного рівня. Запорука нашого успіху – постійна та щира співпраця влади, бізнесу та громадян. Стратегія розвитку дасть розуміння кожному мешканцю громади, зацікавленим у співпраці інвесторам змогу організувати скоординовану спільну діяльність для сталого розвитку громади.

Досягнення цієї мети залежить винятково від нас, від ініціативи та ентузіазму усіх мешканців громади!

Бажаю всім наполегливості в зміцненні нашої громади і наснаги в її соціально-економічному розвитку.

З повагою,

сільський голова Олег БУЗУН