39 роковини трагедії Чорнобильської АЕС
39 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки надалі є предметом обговорення світової наукової спільноти. Тоді в атмосферу Землі викинуло величезну хмару радіоактивного пилу, яка зачепила Україну та навіть частину Європи.
Чорнобильська трагедія сталася 26 квітня 1986 року, тоді радіоактивним цезієм були забруднені 3/4 території Європи. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед усіх колишніх республік Радянського Союзу. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.
Сьогодні, у час повномасштабного вторгнення росіяни продовжують небезпечні ігри з ядерним шантажем та захопленням атомних електростанцій (зокрема, Чорнобильської та Запорізької). А небезпечні сховища радіоактивних відходів стають для них полігоном бойових дій.
Світ не має допустити повторення такої жахливої катастрофи! Україна вшановує пам'ять ліквідаторів та всіх постраждалих. Пам'ятаємо подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!
В Крутівській бібліотеці, приуроченій цій трагічній даті, створено книжково-ілюстративну виставку "Біль і тривога: Чорнобиль. Гірчить Чорнобиль" та проведено флешмоб "Запали свічку пам'яті".
План заходів
з нагоди роковин Чорнобильської трагедії
-
Книжкова виставка «Стежками Чорнобильського лиха»(1-11 кл)
-
Години спілкування «Пекельний вогонь Чорнобиля»(5-8 кл)
-
Web-сталкерт «Чи є життя після апокаліпсису?»(9-11кл.)
-
Диспут «Чи завжди атом мирний?»(8-11 кл.)
-
Інформаційні хвилинки «Трагедія Чорнобиля»(1-11 кл.)
-
Виставка дитячих малюнків «Краса і біль України».(1-5 кл)