НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ В РАМКАХ ПРОГРАМИ STUDY TOURS TO POLAND

Дата: 17.07.2024 10:10
Кількість переглядів: 48

Тиждень цікаво - пізнавальної, ознайомче - професійної мандрівки до наших найближчих західних сусідів.

Представники вісімнадцяти (NB у т.ч. Крутівська ОТГ) територіальних громад з усіх п`яти районів Чернігівської області вирушили до Великопольського воєводства Польщі.

Навчальний візит здійснюється в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, що реалізується Фондом «Лідери змін» (Fundacja Liderzy Przemian) та фінансується з коштів Польсько-Американського фонду СВОБОДИ.

Метою поїздки було вивчення роботи польських гмін із залучення коштів для розвитку території за допомогою проектної діяльності. Розуміємо, що повчитися у поляків є чому – вони здобувають близько 92% коштів, що виділяється зі структурних фондів ЄС у межах національних квот для місцевого та регіонального розвитку. А, зважаючи на те, що вже за кілька місяців Україна як країна-кандидат щодо вступу до ЄС отримає доступ до відповідних фондів, що діють на тих самих засадах - наш візит мав далекоглядні стратегічні перспективи для кожної з ТГ включеної до згаданої делегації.

Програма перебування голів громад із Чернігівщини містила ознайомлення з низкою проектів, що вже реалізовані, а їх результати успішно й наразі працюють на польські гміни.

Зауважимо також, що значна частина візиту мала дотичність до досвіду налагодження міжмуніципального співробітництва й нас безперечно зацікавлювало ознайомлення з успішними практиками цілої низки асоціацій гмін, як прикладами місцевої активності: «Надварцянської Унії», Союзу гмін Слупецького регіону, Асоціації гмін та повітів Великопольщини, Великопольський центр навчання та студій місцевого самоврядування.

Навчальний візит ініційований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації (Бойко В. М ) мав відбутися ще в 2022 р. , але тоді на заваді стало повномасштабне вторгнення рф в Украну (

Ми всі очікуємо, що проведений напружений навчальний тиждень стане запорукою для громад Чернігівщини краще орієнтуватися щодо використання коштів європейських фундацій, формулювати та створювати розвиткові проекти, збільшити кількість інновацій у своїх проектах, розширити сфери їх застосування, розробляти проекти міжмуніципального співробітництва (в т.ч. – між своїми громадами).

Дякуємо полякам за теплий прийом та професійність, а нашим організаторам за можливість навчатися.



« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь