НАВЧАЛЬНИЙ ВІЗИТ В РАМКАХ ПРОГРАМИ STUDY TOURS TO POLAND
Тиждень цікаво - пізнавальної, ознайомче - професійної мандрівки до наших найближчих західних сусідів.
Представники вісімнадцяти (NB у т.ч. Крутівська ОТГ) територіальних громад з усіх п`яти районів Чернігівської області вирушили до Великопольського воєводства Польщі.
Навчальний візит здійснюється в рамках Програми STUDY TOURS TO POLAND, що реалізується Фондом «Лідери змін» (Fundacja Liderzy Przemian) та фінансується з коштів Польсько-Американського фонду СВОБОДИ.
Метою поїздки було вивчення роботи польських гмін із залучення коштів для розвитку території за допомогою проектної діяльності. Розуміємо, що повчитися у поляків є чому – вони здобувають близько 92% коштів, що виділяється зі структурних фондів ЄС у межах національних квот для місцевого та регіонального розвитку. А, зважаючи на те, що вже за кілька місяців Україна як країна-кандидат щодо вступу до ЄС отримає доступ до відповідних фондів, що діють на тих самих засадах - наш візит мав далекоглядні стратегічні перспективи для кожної з ТГ включеної до згаданої делегації.
Програма перебування голів громад із Чернігівщини містила ознайомлення з низкою проектів, що вже реалізовані, а їх результати успішно й наразі працюють на польські гміни.
Зауважимо також, що значна частина візиту мала дотичність до досвіду налагодження міжмуніципального співробітництва й нас безперечно зацікавлювало ознайомлення з успішними практиками цілої низки асоціацій гмін, як прикладами місцевої активності: «Надварцянської Унії», Союзу гмін Слупецького регіону, Асоціації гмін та повітів Великопольщини, Великопольський центр навчання та студій місцевого самоврядування.
Навчальний візит ініційований Чернігівським регіональним центром підвищення кваліфікації (Бойко В. М ) мав відбутися ще в 2022 р. , але тоді на заваді стало повномасштабне вторгнення рф в Украну (
Ми всі очікуємо, що проведений напружений навчальний тиждень стане запорукою для громад Чернігівщини краще орієнтуватися щодо використання коштів європейських фундацій, формулювати та створювати розвиткові проекти, збільшити кількість інновацій у своїх проектах, розширити сфери їх застосування, розробляти проекти міжмуніципального співробітництва (в т.ч. – між своїми громадами).
Дякуємо полякам за теплий прийом та професійність, а нашим організаторам за можливість навчатися.