"ГІРЧИТЬ ЧОРНОБИЛЬ КРІЗЬ РОКИ"
Атомний Вій опустив бетонні повіки.
Коло окреслив навколо себе страшне.
Чому Звізда-Полин упала в наші ріки?!
Хто сіяв цю біду і хто її пожне?
(Ліна Костенко)
Щорічно 26 квітня відзначаються День чорнобильської трагедії, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф.
В цей день, в ході проведення виховного заходу “Гірчить Чорнобиль крізь роки…”, учасники освітнього процесу нашого закладу висловили щирі слова подяки та віддали свою шану за героїзм усім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: пожежникам, експлуатаційному персоналу станції, військовослужбовцям, будівельникам, ученим, медикам. Ці прості люди, ступивши назустріч неприборканому смертоносному лиху, поклали своє життя і здоров’я, щоб порятувавши не лише Україну, але й всю планету.
Не забути про страшні картини вибуху, евакуації та покалічених життів нам допомагає художня література та публіцистика. Саме через художнє слово передається із покоління в покоління інформація про Чорнобильську АЕС та аварію, що закарбувалася у серцях мільйон людей. Виховна година на дану тему була проведена з використанням виставкової художньої літератури “Живий плач мертвої зони” та малюнків дітей “Чорнобиль – біль у серці…”.
Подвиг тисячі українців став символом мужності, самовідданості й жертовності в ім’я Батьківщини. Біль, тривога та уроки Чорнобиля навічно залишаються в наших серцях та пам’яті.
Низький уклін ліквідаторам аварії. Вічна пам’ять тим, хто вже не з нами. Щира подяка всім, хто продовжує працювати на АЕС в умовах воєнного стану.
Наразі Україна боронить землю від держави-терориста, яка вдається до підступних провокацій та ядерного шантажу, і своїми діями знову наражає світ на небезпеку і жахіття радіаційної катастрофи. Українці вже вкотре стоять на сторожі безпеки усього світу.
Слава Україні! Героям Слава!